loader image

Wsparcie eksperta finansowego w procesie realizacji inwestycji budowlanej

sie 6, 2022 | blog

W Urbanity oferujemy wsparcie dedykowanego eksperta finansowego na każdym etapie inwestycji. Przeprowadzimy Państwa przez proces uzyskania kredytu od stadium gromadzenia dokumentacji i sprawdzenia zdolności kredytowej, poprzez przygotowanie i złożenie wniosków kredytowych, aż do podpisania umowy kredytowej i uruchomienia środków. Umożliwimy też Państwu w wygodny sposób złożenie wniosków kredytowych do kilku banków równolegle w celu zwiększenia szans otrzymania kredytu oraz uzyskania możliwie najlepszych warunków cenowych.

Kredyt hipoteczny na budowę domu może zapewnić środki potrzebne do postawienia swojego lokum. Bank oferujący kredyt hipoteczny na budowę domu zazwyczaj nie wypłaca jednak pełnej potrzebnej sumy, wymagając współfinansowania ze strony klienta.

Każdy, kto będzie chciał skorzystać z oferty wybranej instytucji bankowej może otrzymać kredyt pod budowę domu, jeśli uwzględni wkład własny. Oznacza to, że kredytobiorca musi pokryć część kosztów związanych z budową domu „ze swojej kieszeni”. Najczęściej kredyt hipoteczny na budowę domu wymaga uiszczenia kwoty w zakresie co najmniej 10% kosztów potrzebnych na realizację danego projektu, lepiej jednak zakładać 20%, ponieważ pozwala to uzyskać lepsze warunki cenowe finansowania. Jako wkład własnym.

Obecnie wiele banków oferuje kredyt pod budowę domu. Niektóre z tych instytucji bankowych umożliwiają spłatę kredytu na dom w ciągu 30 lat. Dostępne są również oferty kredytu hipotecznego na budowę domu, gdzie maksymalny czas spłaty jest inny, np. 35 lat. Bank będzie uruchamiał środki w tzw. transzach, zgodnie z udokumentowanymi postępami prac budowlanych.

Zakup domu na kredyt na pewno najlepiej zacząć od sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Nasz ekspert pomoże Państwu zweryfikować swoje możliwości i jeśli aktualnie byłyby one niewystarczające udzieli wsparcia w zakresie podjęcia kroków zmierzających do jej uzyskania. Można to osiągnąć na różne sposoby, zależnie od indywidualnej sytuacji kredytobiorcy.

Po sprawdzeniu swojej zdolności kredytowej łatwiej odnieść się do aktualnych ofert kredytów hipotecznych. Nasz ekpert przedstawi Państwu szeroki wachlarz dostępnych aktualnie ofert kredytowych i pomoże dobrać tę, która najlepiej będzie spełniała Państwa wymagania. Taki ekspert to osoba najlepiej rozeznana w temacie kredytów hipotecznych, której na pewno nie umknie żaden szczegół oferty. Jeśli starający się o finansowanie wie już, na jaki kredyt na dom chce się zdecydować i w którym banku, warto zacząć myśleć o kolejnych krokach.
Ubiegając się o kredyt hipoteczny na budowę domu trzeba również przedstawić szereg dokumentów. Warto je przygotować zanim jeszcze rozpocznie się składanie wniosku o kredyt hipoteczny. Cała procedura związana z analizą wniosku i załączonych do kredytu na budowę czy zakup domu dokumentów potrafi być żmudną formalnością, ale współpraca z naszym ekspertem oszczędzi Państwu konieczności kontaktowania się z bankami bezpośrednio, kanalizując komunikację do jednej osoby, która zajmie się całością sprawy nawet w przypadku składania wniosków kredytowych do kilku banków równolegle.

Osobą, która gwarantuje najwyższą jakość obsługi, jest dla nas Pan Michał Białek, ekspert Notus Finanse, który zajmuje się kredytami hipotecznymi od 2006 roku i wielokrotnie uzyskiwał tytuły Doradcy Roku (dwukrotnie w ramach Notus Finanse, a wcześniej trzykrotnie w ramach Open Finance, gdzie pracował do 2019 roku). Kompetencje Pana Michała może potwierdzić szeroka grupa już kilku tysięcy zadowolonych klientów.

Call Now Button